یکی از پارامترهایی که شاید کمتر مورد توجه قرار می گیرد و بر روی رتبه سایت ها و وبلاگ ها در گوگل و رتبه alexa  تاثیر مستقیم دارد ، زمان ماندن کاربران روی صفحات سایت یا وبلاگ شماست. حال اینکه چطور می توان کاربر را بیشتر روی سایت ماندگار کرد به عوامل زیر بستگی دارد :

بروز رسانی سایت

آپدیت کردن مطالب سایت و بروز رسانی محنوا ، یکی از مواردی است که کاربر را بیشتر مجذوب سایت شما می کند و با هر بار ورود کاربر به سایت شما ، مطالب جدید و متنوعی را مشاهده کرده و زمان بیشتری را در سایت صرف می کند. از آن طرف هرچه سایت کمتر بروز رسانی شود ، کاربر با مشاهده مطالب تکراری ، اشتیاق خود را از سایت شما از دست می دهد و ممکن است سریعا سایت شما را ترک کند.

 

محتوای جذاب

هر چه مطالبی که در سایت شماست جذابیتش برای کاربر بیشتر باشد ، کاربر را بیشتر از سوی کاربران دیگر ، لینک های شما در سایر سایت ها و موتورهای جستجو ، به سمت شما راهی خواهد کرد.

 

چند بخش کردن مطالب طولانی

اگر قصد ارائه مطلبی را دارید که از نظر متن یا تعداد تصاویر طولانی خواهد بود ، آن را به چند بخش تقسیم کنید و آن را در مطلب های جداگانه و با ذکر مطلب به همراه شماره در سایت درج کنید تا کاربر نیز سایر صفحات سایت شما را بررسی و زمان ماندن خود در سایت شما را افزایش دهد.

 

نمایش مطالب سایت درچند صفحه

اگر تعداد مطالب سایت شما زیاد است حتما آنرا در چندین صفحه برای کاربر به نمایش بگذارید ، معمولا نمایش بین ۵ تا ۱۰ مطلب در هر صفحه کاربردی و معقول است. نمایش تعداد زیاد مطالب در یک صفحه کاربر را خسته و زمان ماندن کاربر در سایت را کاهش می دهد.

 

خدمات پشتیبانی آنلاین

ابزار پشتیبانی آنلاین که توسط سایت یک ابزار ارائه شده است ، سامانه ای برای گفتگوی آنلاین مدیر سایت و کاربران بوده که باعث ماندن کاربر در صفحه سایت یا وبلاگ شما خواهد بود و زمان زیادی را کاربر می تواند بخاطر گفتگوی آنلاین با شما جهت کسب راهنمایی ، مشاوره و … در سایت شما بگذراند.

 

نظرات دوستان درمورد بخش پشتیبانی قالب ها و یا سوالات متفرقه پس از پاسخ به آدرس ایمیل شما ، از سایت حذف خواهند شد و ارتباط شما با سایت تنها از طریق آدرس ایمیل امکان پذیر است !

۷ نظر به افزایش رتبه سایت از طریق ماندن کاربران روی سایت شما

 1. جهانگیر کریمی گفت:

  ازشما دست اندرکاران وبسایت راهنمای وبلااگ نویسان کمال تشکر را دارم واز مطالبتون خیلی استفاده کردم .ممنون از شما

 2. مهر موبی گفت:

  از شما کمال تشکر را داریم ممنون از مطالب خوبتون

 3. zahrabi گفت:

  سلام

  من یه سایت دارم که با جوملا طراحی شده – چه طور می تونم از ابزار های سایت شما روی سایت خودم استفاده کنم
  این کدهارو باید کجا قرار بدم
  ممنون میشم راهنمایی کنین
  خیلی احتیاج دارم به ابزار های شما
  با تشکر

 4. gold021.ir گفت:

  سلام اگه من مطالب سایت شما را کپی کنم ایراد نداره که؟
  با نام خودم انتشار کنم یک هزینه به شما بدم.
  www.gold021.ir
  منتظر پاسخ شما هستم که کپی کنم یا نکنم.

 5. Ariya گفت:

  بسیار عالی بود .ممنون

 6. تینا گفت:

  مرسییییییییییییییییییییییییییییی

 7. خرید خودرو گفت:

  سلام نکات خوبی بود اگه ممکنه نکات بیشتری قرار بدید

» ارسال نظرات

تمام حقوق این سایت و مطالب منتشر شده در آن برای مرجع راهنمای وبلاگ نویسان محفوظ است.